FAQ

Faq

Masz inne pytanie? Chętnie odpowiemy!

Strzelnic jest kilka – krytych i otwartych. Nie ograniczamy się do jednego tylko obiektu. W zależności od pory roku, godziny strzelania oraz planu zajęć, dobierzemy odpowiednią strzelnicę.

Bo strzelectwo ma wiele twarzy – jest sportem, hobby, rozrywką, rekreacją, formą spędzania czasu wolnego, formą samodoskonalenia i rywalizacji. Najpierw emocjonuje, a potem uspokaja, pozwalając na izolację od zgiełku dnia codziennego. Brzmi zaskakująco? Udowodnimy że to prawda.

Pozwolenie na broń uzyskać może osoba od 21 roku życia, Wyjątkowo można uzyskać pozwolenie do celów sportowych lub łowieckich po ukończeniu 18 lat.

zajęcia na strzelnicy dla młodzieżyAle na strzelnicy, pod okiem „prowadzącego strzelanie” strzelać może dosłownie każdy.  Nie potrzebne jest tu pozwolenie na broń. Brak jest też ograniczeń wiekowych. Musimy jedynie dostosować broń do warunków fizycznych strzelca.

Na strzelnicy spotykamy też młodzież, a nawet (uwaga mamy!) – dzieci. Najmłodszym nie dajemy oczywiście do ręki broni palnej. Wiatrówka wyglądająca jak pistolet i baczne oko instruktora zapewnia niesamowitą przygodę, połączoną z nauką zasad bezpieczeństwa. Na koniec zdjęcie z prawdziwą bronią będzie niezapomnianą pamiątką!

Więcej o dziecku na strzelnicy w artykule ->

Nie bardziej niż posiadanie samochodu, czy skok na główkę z pomostu. Krzywdę można zrobić sobie suszarką w łazience, czy szlifierką kątową podczas robótek ręcznych przy domu. Broń to urządzenie jak każde inne.

Wypadki z bronią zdarzają sie jedynie gdy nie dochowamy ścisłych zasad bezpieczeństwa. Naszą rolą jest przyswoić Wam zasady bezpiecznej obsługi broni i zachowania na strzelnicy. Takie strzeleckie ABC to warunek przystąpienia do egzaminu o wydanie pozwolenia na broń.

Dopóki jesteście pod naszą opieką, to my będziemy dbać byście ich ściśle przestrzegali.

Oczywiście! Kobiety nie tylko mogą strzelać ale i to robią. Z właściwym sobie wdziękiem.

Kobiety częstokroć strzelają lepiej niż mężczyźni. Są spokojniejsze, nie traktują strzelania ambicjonalnie. A to pozwala osiągać lepsze wyniki.

Czy nie mówiliśmy o wielu twarzach strzelectwa? Nasze treningi niewiele mają wspólnego monotonnym biciem rekordów w dziurkowaniu środka tarczy. W miarę postępów wprowadzamy kolejne ”atrakcje”, które zbliżają nas do tzw. strzelectwa dynamicznego. Celem może być specjalna blacha lub tzw. „popper” – blaszana sylwetka, kładąca się po trafieniu:

Zaawansowani kursanci uczą się współpracy, strzelając wspólnie do wielu celów. Często nazywane jest to strzelaniem taktycznym. A dla żądnych dodatkowych wrażeń, możemy skorzystać z celu ruchomego – np zająca, albo postrzelać do rzutków.

Tak. Naszym celem jest promocja strzelectwa. Na życzenie profilujemy zajęcia teoretyczne i praktyczne pod kątem uzyskania wiedzy i umiejętności niezbędnych do uzyskania pozwoleń na broń. Szkołą zarządza Krzysztof Kuczyński – adwokat i instruktor strzelectwa. Połączenie obu profesji pozwala na profesjonalne przygotowanie kursantów do egzaminów.

Działając w ramach Kancelarii Prawnej KPDI w Gdańsku, mec. Krzysztof Kuczyński reprezentuje kandydatów w postępowaniach o wydanie pozwolenia na broń, a także w innych postępowaniach związanych z posiadaniem lub użyciem broni palnej. Więcej ->

Bardzo dobrze wychodzą zajęcia dla dwóch osób.  Podczas gdy jedna strzela, druga podpatruje pracę z instruktorem i wyłapuje ewentualne błędy. Jest to też najekonomiczniejsza wersja zajęć.

Prowadzimy nie tylko indywidualne szkolenia, ale i zajęcia rekreacyjne dla grup. Jesteśmy w stanie zapewnić sprzęt i kadrę instruktorską obsługującą zajęcia dla nawet 15 osób. Tu  ograniczają nas właściwie tylko techniczne możliwości strzelnic.

A czasem jedna osoba ma w ręku więcej niż jedną broń:)