FAQ, czyli „gdzie postrzelać w Gdańsku” i inne pytania.

Gdzie postrzelać w Gdańsku?

Strzelnic jest kilka – krytych i otwartych. Nie ograniczam się do jednego tylko obiektu. W zależności od pory roku, godziny strzelania oraz planu zajęć, dobierzemy odpowiednią strzelnicę.

Dlaczego warto zdobyć pozwolenie na broń?

Bo strzelectwo ma wiele twarzy – jest sportem, hobby, rozrywką, rekreacją, formą spędzania czasu wolnego, formą samodoskonalenia i rywalizacji. Najpierw emocjonuje, a potem uspokaja, pozwalając na izolację od zgiełku dnia codziennego. Brzmi zaskakująco? Udowodnimy że to prawda.

W jakim wieku można zacząć strzelać?

Pozwolenie na broń uzyskać może osoba od 21 roku życia, Wyjątkowo można uzyskać pozwolenie do celów sportowych lub łowieckich po ukończeniu 18 lat.

zajęcia na strzelnicy dla młodzieżyAle na strzelnicy, pod okiem „prowadzącego strzelanie” strzelać może dosłownie każdy.  Nie potrzebne jest tu pozwolenie na broń. Brak jest też ograniczeń wiekowych. Musimy jedynie dostosować broń do warunków fizycznych strzelca.

Na strzelnicy spotykamy też młodzież, a nawet (uwaga mamy!) – dzieci. Najmłodszym nie dajemy oczywiście do ręki broni palnej. Wiatrówka wyglądająca jak pistolet i baczne oko instruktora zapewnia niesamowitą przygodę, połączoną z nauką zasad bezpieczeństwa. Na koniec zdjęcie z prawdziwą bronią będzie niezapomnianą pamiątką!

Więcej o dziecku na strzelnicy w artykule ->

Czy posiadanie broni jest niebezpieczne?

Nie bardziej niż posiadanie samochodu, czy skok na główkę z pomostu. Krzywdę można zrobić sobie suszarką w łazience, czy szlifierką kątową podczas robótek ręcznych przy domu. Broń to urządzenie jak każde inne.

Wypadki z bronią zdarzają sie jedynie gdy nie dochowamy ścisłych zasad bezpieczeństwa. Naszą rolą jest przyswoić Wam zasady bezpiecznej obsługi broni i zachowania na strzelnicy. Takie strzeleckie ABC to warunek przystąpienia do egzaminu o wydanie pozwolenia na broń.

Dopóki jesteście pod naszą opieką, to my będziemy dbać byście ich ściśle przestrzegali.

Czy kobiety mogą strzelać?

kobieta na strzelnicy w Gdańsku

Jak widać na zdjęciu obok 🙂

Kobiety częstokroć strzelają lepiej niż mężczyźni.

Kobiety są spokojniejsze, nie traktują strzelania ambicjonalnie. A to pozwala osiągać lepsze wyniki.

Kobiety więc nie tylko mogą strzelać ale i to robią. Z właściwym sobie wdziękiem:)

Ale czy to nie nudne? Jak długo można strzelać do tarczy…?

Czy nie mówiliśmy o wielu twarzach strzelectwa? Nasze treningi niewiele mają wspólnego monotonnym biciem rekordów w dziurkowaniu środka tarczy. W miarę postępów wprowadzamy kolejne ”atrakcje”, które zbliżają nas do tzw. strzelectwa dynamicznego. Celem może być specjalna blacha lub tzw. „popper” – blaszana sylwetka, kładąca się po trafieniu:

Zaawansowani kursanci uczą się współpracy, strzelając wspólnie do wielu celów. Często nazywane jest to strzelaniem taktycznym. A dla żądnych dodatkowych wrażeń, możemy skorzystać z celu ruchomego – np zająca, albo postrzelać do rzutków.

Czy udział w zajęciach pomoże w uzyskaniu pozwolenia na własną broń?

Tak. Naszym celem jest promocja strzelectwa. Na życzenie profilujemy zajęcia teoretyczne i praktyczne pod kątem uzyskania wiedzy i umiejętności niezbędnych do uzyskania pozwoleń na broń. Szkołą zarządza Krzysztof Kuczyński – adwokat i instruktor strzelectwa. Połączenie obu profesji pozwala na profesjonalne przygotowanie kursantów do egzaminów.

Działając w ramach Kancelarii Prawnej KPDI w Gdańsku, mec. Krzysztof Kuczyński reprezentuje kandydatów w postępowaniach o wydanie pozwolenia na broń, a także w innych postępowaniach związanych z posiadaniem lub użyciem broni palnej. Więcej ->

Ile osób może strzelać na raz?

Bardzo dobrze wychodzą zajęcia dla dwóch osób.  Podczas gdy jedna strzela, druga podpatruje pracę z instruktorem i wyłapuje ewentualne błędy. Jest to też najekonomiczniejsza wersja zajęć.

Prowadzimy nie tylko indywidualne szkolenia, ale i zajęcia rekreacyjne dla grup. Jesteśmy w stanie zapewnić sprzęt i kadrę instruktorską obsługującą zajęcia dla nawet 15 osób. Tu  ograniczają nas właściwie tylko techniczne możliwości strzelnic.

A czasem jedna osoba ma w ręku więcej niż jedną broń:)

Masz więcej pytań? Chętnie odpowiem.

Krzysztof Kuczyński